Osłabienie organizmu w depresji

Z czego wynika słabość w depresji,gdy inne schorzenia somatyczne endykronologiczne itp są wykluczone??badania krwi pokazują że corka zdrowa jak byk, hormony w porządku.Skąd się bierze to że nie może podnieść ręki do góry, leczona wieloma lekami, hospitalizacje psychoterapie..Ale leci z nóg.nie ma siły gryźć,oczy zamknięte bo nie ma siły ich otworzyć,podnieść się nie mówiąc o umyciu czy uczesaniu.dr mówi że to niemoc z depresji,zero motywacji,energii,optymizmu,ale dlaczego aż takie osłabienie??

Dzień dobry!

Jest to charakterystyczny objaw głębokiej depresji, którego mechanizm jest zarówno psychologiczny, jak i biologiczny.

Pozdrawiam!

Witam Pana. Niestety nie istnieje typowy obraz depresji. Każda osoba choruje inaczej. Wynika to z naszej niepowtarzalności. Brak oczekiwanej poprawy mimo zastosowanych form leczenia może wynikać z różnych powodów. Proszę mi wybaczyć, ale jako najbliższe otoczenie widzące cierpienie bliskiej osoby Możecie Państwo oczekiwać szybkiej poprawy. Córka może odczuwać to Wasze napięcie i frustrację a to może ją dodatkowo osłabiać. Indywidualny obraz depresji o czym wcześniej wspominałem wymaga szukania optymalnego połączenia farmakoterapii i oddziaływań psychologicznych. Od pewnego czasu badania nad depresją donoszą, że najlepsze skutki daje farmakoterapia i terapia poznawczo-behawioralna. W farmakoterapii ważne jest dobrać odpowiedni lek. W terapii niezbędny jest specjalista w w/w podejściu. To połączenie również może wymagać czasu. Koncepcja poznawczo-behawioralna mówi, że osobie cierpiącej na depresję towarzyszą specyficzne przekonania na temat siebie i świata. Te z kolei wpływają na przeżywane emocje. Cały ten proces skutkuje takim a nie innym zachowaniem. Ważne jest by w leczeniu córki były osoby prowadzące: lekarz i psycholog, które ze sobą współpracują. W Państwa wsparciu dla córki bardzo ważną będzie cierpliwa obecność. Pozdrawiam Pana

Jest aż tak osłabiona, bo aż tak jest nieszczęśliwa - to właśnie jest ciężka depresja. Zmuszanie do wykrzesania z siebie energii od osoby w takim stanie, tylko pogorsza sytuację. Proszę być wyrozumiałym. Jeśli trudno Panu znieść cierpienie córki zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa.