Osłabienie po osiągnięciu orgazmu

Jestem mężczyzną, mam 20 lat. Już jakiś czas temu zauważyłem, że często po osiągnięciu orgazmu robi mi się słabo, jest mi niedobrze, i boli mnie głowa. Ostatnio zaraz po seksie nawet wymiotowałem i zemdlałem na krótką chwilę. Na początku myślałem, że to może być całkiem naturalna reakcja na taki wysiłek, ale dokładnie w taki sam sposób reaguję na pobranie krwi. Zwykle muszę przeleżeć ~30min bo gdy wstanę to mnie zamroczy. Jakie mogą być przyczyny? Powinienem się udać do kardiologa lub neurologa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty kardiologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.