Osłabienie przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego

Witam choruje na wrzodziejace zapalenie jelita grubego .Schorzenie jest stwierdzone od kwietnia 2014 -od czasu krwistych biegunek (36wejsc do lazienki na 24godziny) Obecnie poszukuje diety ktora wpomogla by leczenie i poprawila moje samopoczucie .Apetyt maielm i mam ,ale czesto zle sie ogolnie czuje , zle spie ,jestem zmeczony i oslabiony . Poporosze o pomoc w wyborze odpowiedniej diety .Lekow obecnie nie zazywam wcale ,bo czy je zażywałem czy nie to czulem sie tak samo

Witam,

w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego nie ma uniwersalnej diety, dlatego też najlepiej zasięgnąć porady u specjalisty.

Szczególną ostrożność należy zachować przy przetworach z pełnego ziarna, grubych kaszach, warzywach wzdymających, owocach drobnopestkowych. Ponadto proszę wyeliminować potrawy smażone, odgrzewane, na zasmażkach.

Stosowana dieta powinna być przede wszystkim łatwostrawna, jednak w zaostrzeniu choroby dieta musi zostać skonsultowana z lekarzem lub dietetykiem.