Osobowość typu impulsywnego a zdolność do miłości

W jednym z wywiadów z prof. Bogdanem Wojciszke przeczytałem, że ludzie obdarzeni osobowością chwiejną emocjonalnie typu borderline nie potrafią kochać. Czy to samo można o osobowości chwiejnej emocjonalnie typu impulsywnego? Czy można zaryzykować stwierdzenie, że leczenie, choć ponoć jest bardzo trudne, uczy takich ludzi kochać?

Magdalena StusiĹska

Tak, odpowiednio prowadzona terapia uczy takich ludzi życia w związkach.