Ostatnio dziwnie się czuję...

Ostatnio czuję się dziwnie... Często kłuje mnie w klatce piersiowej po prawej stronie... Ból nie jest bardzo silny. Od czasu do czasu jest mi słabo. Np. jakiś miesiąc temu przez pierwsze 3 lekcje czułam się okej, później byłam zmęczona i zdyszana jakbym biegała... Nawet na lekcji tak się czułam. Często boli mnie głowa. Czy to coś oznacza?

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witaj!

Dolegliwości, które Ci towarzyszą od kilku miesięcy, mogą mieć różną przyczynę. W pierwszej kolejności proponowałabym Ci zgłosić się wraz z jednym rodziców lub opiekunów do Twojego lekarza rodzinnego. Ogólne badania pomogą wykluczyć przyczynę organiczną Twoich problemów.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje złe samopoczucie związane jest z trudnościami emocjonalnymi. Spróbuj zastanowić się nad tym, co sprawia Ci trudność, co złego wydarzyło się w Twoim życiu w ostatnim czasie, czy są rzeczy, z którymi sobie nie radzisz lub radzisz sobie gorzej niż do tej pory. Porozmawiaj na ten temat z bliską Ci osobą (rodzicem, rodzeństwem, przyjaciółką) lub zgłoś się po poradę do psychologa w Twojej szkole.

Mam zbyt mało informacji na Twój temat, aby napisać, co dokładnie takie objawy mogą oznaczać, ale mogą być związane z zaburzeniami lękowymi (nerwicą wegetatywną).

Pozdrawiam serdecznie!