Osteoporoza stawu biodrowego a orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i zwolnienie lekarskie z pracy

MAM 40 lat wykryto u mnie osteoporoze 2 stopnia stawu biodrowego mam trudnosci zporuszaniem sie ,caly czas jestem na lekach przeciw bolowych w trakcie czekania na rechabilitacje dostalam oferte pracy ciekawa jestem czy ortopeda morze wystawic mi l4 do czasu rechabilitacji chodzi tu o okres 2 miesiecy .ZAPYTANIE CZY Z MOIM SCHORZENIEM MOGE UBIEGAC SIE ORZECZENIE STOPNIA NIEPELNOSPRAWNOSCI

Witam serdecznie.
Zwolnienie lekarskie może być wystawione jedynie po bezpośrednim badaniu lekarskim i stwierdzeniu, że dana jednostka chorobowa uniemożliwia pracę. Lekarz ortopeda jak najbardziej może wystawić takie zwolnienie. Jeżeli chodzi zaś o stopień niepełnosprawności, to wszystko zależy od tego jak bardzo choroba uniemożliwia Pani normalne funkcjonowanie. Również o tym należy porozmawiać z prowadzącym ortopedą.