OZT a spożywanie alkoholu

Witam. Mam 22 lata moj maz ma 28. Mial 2 razy ozt i nie przestal pic. Codziennie pije od 3 piw i wiecej. Czy moze teraz byc gozej z jega trzustka? I za jaki czas moze dostak kolejny atak trzustki?

Lek. Katarzyna Szymczak

Dokładnie tak jak Pani pisze, jesli mąż nie odstawi alkoholu za jakiś czas z pewnością dostanie koljnego ataku ozt, a przewlekłe spożywanie alkoholu może doprowadzić do przewlekłego zapalenia trzustki.
Pozdrawiam