Papkowate stolce przy zespole jelita drażliwego, a podejrzenie problemów z trzustką

Prosze mi powiedzie dwa miesiace temu robilam morfologie amylaze aspat bilrubine ldh i usg jamy brzusznej wszystko wyszlo mi ok na dzien dzisiejszy oddaje stolce papkowate troche cuchnace co wczesniej batdziej cierpialam na zaparcia a slyszalam ze jak sa takie papkowate stolce i cuchnace moze swiadczyc to o trzustce . Mam zdiagnozowane Ibs. Prosze mi powiedziec czy te objawy to z trzustki mimo ze badania ok wychodza czy raczej ten IBS bardzo sie moje ze trzustka bo coraz czesciej mam takie obja

Wątpię, że papkowate stolce są związane z jakąś patologią trzustki zwłaszcza przy prawidłowych wszystkich badaniach. Zapewne związek ma to ze zbyt szybką pracą jelit jaka często występuje w zespole jelita drażliwego.