Paraliżujący strach przed podejmowaniem decyzji i problemy w relacjach z innymi

Ostatnio zauważyłam że boje się wszystkiego. Obawiam sie podjęcia pracy i nic mi się nie udaje. Paraliżuje mnie strach i wszystko idzie na opak. Miesiąc temu spotkało mnie coś bardzo nie miłego i nie mogę się pozbierać. Myślałam że juz lepiej bo nie płacze po kątach ale teraz problemy z kontaktami ludzkimi i nie mogę znieść tego jak wyglądam. Zaufałam osobie a ona bardzo mnie skrzywdziła a teraz nie umiem zaufać - do tego chyba sama sobie nie ufam jestem rozdrażniona, samotna. Nieudacznik.

Witam,
być może krzywda, której doznała Pani ze strony bliskiej osoby uaktywniła inne problemy. Proszę też nie myśleć o sobie jako o nieudaczniku. Każdy w życiu ma gorsze momenty, trzeba skupić swoje siły na szukanie sposobu poradzenia sobie z nimi. Uważam, że zasadna byłaby wizyta u psychoterapeuty.
Pozdrawiam.

Psychologia

Warto byłoby skorzystać z pomocy psychoterapeuty, aby nauczyć się radzić sobie w takich sytuacjach i zapobiec im w przyszłości.