Patologiczna niechęć do pożywienia

Moim problemem jest patologiczna niechęć do niemal wszystkich rodzajów pożywienia. Na dzień dzisiejszy żywię się głównie ziemniakami w rozmaitych formach, słodyczami i pieczywem, większość innych budzi we mnie wstręt. Powątpiewam, czy może być to bariera psychiczna bo obejmująca tyle produktów, zaś dopuszczająca kilka innych... Bardzo prosiłabym o jakąś poradę - jestem już zmęczona, nie dość, że moja dieta jest nieodpowiednia, to jeszcze zwyczajnie utrudnia życie przy np. wyjazdach towarzyskich.

Zachęcałbym jednak do konsultacji z lekarzem psychiatrą. Opisane objawy bardziej wskazują na psychogenne (nerwicowe) podłoże trudności niż zaburzenia somatyczne.