Pęcherzyk żółciowy bezkamiczny, obkurczony w USG jamy brzusznej
Witam. Moja mama lat 54 zrobiła USG jamy brzusznej bo bolał ją bok i na wysokości nerki. USG wyszło prawie ok - wątroba bez zmian, trzustka ok, śledziona ok, nerki ok, trochę piasku w prawej, ale martwi mnie pęcherzyk żółciowy - bezkamiczny, obkurczony (choć nic mama nie jadła, piła wodę, nie pali, nie pije kawy, wódki swego czasu nadużywała (od 2 mies nie)), ściana w okolicy szyi - 8mm, w trzonie 4mm. Lekarz zlecił tomograf. Niech mi ktoś poradzi czy może to być rak ? Taka sugestia padła.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, Szanowna Pani, proszę wykonać badanie tomografii, które wskaże możliwą przyczynę, bez wyników badania nie można stwierdzić przyczyzny tego stanu. Pozdrawiam.