Pęcherzyk żółciowy ze złogami
Dziś byłam na USG BRZUCHA I PRZESTRZENI ZAOTRZEWNOWEJ. Bardzo proszę o interpretację badania . WĄTROBA - niepowiększona z cechami stłuszczenia. PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY - z kilkoma złogami do 20 mm , PŻW w normie ŚLEDZIONA - bez zmian TRZUSTKA - hiperechogeniczna o nieregularnym obrysie NERKI - Prawa dł.110 mm, lewa dł.120 mm w korze bieguna górnego słabo wyodrębniająca się zmiana lita hipoechogeniczna 12x11m do obser. - zagęszczona torbiel ? ., obie nerki bez cech zastoju moczu i dużych złogów.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Badania krwi - limfocyty
Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.
Wynik jest do omówienia w zestawieniu ze stanem klinicznym. "Na sucho" skierowałby do chirurga celem omówienia planowej cholecystektomii. W temacie nerek do rozważenia badanie kontrolne za 3 miesiące lub tomografia nerek.
Lek. Krzysztof Marzec
Szanowna Pani, nie ma powodu do niepokoju.
Jezeli pęcherzyk,, z kamieniami wielk. 20 mm, nie dawał dotychczas objawów zapalnych, nie jest konieczne jego usuniecie. Taki kamień zwykle nie ma możliwości przedostania sie do dróg żółciowych (jest zbyt duży) i nie wystepuje żółtaczka - czego obawiamy się najbardziej.
Zmiana w nerce do obserwacji - w przypadku powiększania sie, będzie konieczna biopsja.
Pozdrawiam Dr. N. med. Wojciech Kawiorski