Pęknięcia tętniaka podudzia
Witam, u męża doszło do pęknięcia tętniaka podudzia(wg. USG) w dn.14.04. niestety po kilku godz. spędzonych na izbie przyjęć został wypisany do domu. Następnego dnia ból powrócił z większym nasileniem ,noga spuchła i zsiniała, wtedy dopiero został przyjęty na oddział (tj15.04)dopiero dzisiaj wykonano tomograf i dalej nic nie wiadomo. Noga wygląda coraz gorzej. Sine zaczęło nachodzić już na stopę i nie wiemy co teraz robić. Proszę o szybką odpowiedź i pomoc co należy z tym zrobić. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Jakie problemy ma polska transplantologia?
Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.
Mam za malo danych o stanie ogólnym pacjenta oraz o aktualnej sytuacji - nie moge wiec powiedzieć nic konkretnego nie widzac pacjenta!!! Szybkiej pomocy prosze oczekiwać w ośrodku leczącym!!!!! zż
Witam. Przedstawiony obraz nie jest spójny - pęknięty tętniak podudzia ? Bardziej "pachnie" to zapaleniem zakrzepowym żył. Co w badaniu dopplerowskim USG? Konieczna dalsza diagnostyka.