Pieczenie i czerwona skóra po pozbyciu się zmian na szyi

Listopad-na szyi zauważam dwie kropeczki, mam je do jakiegoś czasu, ale się tym nie przejmuje. Jedną zaczynam rozdrapywać, później próbuje igła , myślę że może to jakaś krotka i należałoby pomóc organizmie pozbyć się z bakterii niestety nic nie wychodzi, biorę do ręki obcinacz do paznokci, urpzednio go czyszcząc min, wodą...raczej też spirytusem. Rana powstaje, nie ma grudki. 2 miesiące później czuje pieczenie, które nie ustaje, to juz 2,3 dzień. sktóra nie jest czerwona , tylko ta małą blizna..

Trudno jest coś doradzić bez zobaczenia tego miejsca. jeżeli ma Pan jakieś objawy niespecyficzne może to świadczyć o stanie zapalnym pod skórą, która została zainfekowana podczas prób pozbycia się zmian. Powinien Pan jednak udać się do lekarza dermatologa celem sprawdzenia i diagnozy.

Nie można "pozbyć się bakterii" za pomocą paznokci, igły czy innych narzędzi. Majsterkowicze zwykle w końcu lądują u dermatologa. Proszę wybrać się do poradni, a na przyszłość - nie szkodzić sobie.