Pieczenie i pęknięcie w okolicy odbytu

Moje pytanie dotyczy odbytu. Od jakiegoś czasu odczuwam pieczenie i lekkie pękniecie zewnętrzne. Wcześniej zauważyłam odrobine świeżej krwi podczas wypróżniania się. Jestem umówiona na wizytę u proktologa za tydzień. Mam pytanie czy do tego czasu mogłabym kupić jakąś maść która pomoże w uldze tego pieczenia?

Magdalena Mroczek

Witam, przyczyną dolegliwości może byc szczelina odbytu. Dolegliwości zmniejszy picie dużej ilości wody, spożywanie błonnika lub stosowanie środków zmiękczających stolec (dostępne w aptece, bez recepty). Naturalnie konsultacja z proktologiem jest wskazana.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Można stosować preparaty zawierające nasiona babki, nasiadówki o temperaturze ok 40st, preparaty miejscowe np. Posterisan.
Pozdrawiam