Pieczenie w żołądku a prawdopodobieństwo zakażenia Helicobacter pylori

Od około miesiąca odczuwam pieczenie w okolicach górnej części żołądka. Nie jest to jednak ciągłe, występuje dwa-trzy razy w tygodniu najczęściej po odbiciu . Leki typu Ranigast pomagają, ale tylko krótkotrwale maksymalnie dwa dni. Wobec tego moje pytanie brzmi, czy może to być zakażenie helikobakterem, czy bardziej dysfunkcja zwieracza żołądka?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, może to być choroba refluksowa. Konieczna jest wizyta u lekarza i dalsza diagnostyka. Pozdrawiam.