Piekący ból krtani przy oddychaniu i "świszczący" kaszel

Dzień dobry. Mam problem z oskrzelami. Po przeziębieniu, które przebyłem dwa tygodnie temu, odczuwam palący, piekący ból krtani przy oddychaniu a także "świszczący" kaszel szczególnie rano. Przyjmowałem wziewkę Oxis (dawka 9 mikrogramów), ale nie mogę przyjmować jej bez końca. Zawsze po przeziębieniu, grypie miałem problem z oskrzelami, każdy z lekarzy przepisywał różne wziewki, które przyjmowałem przez długi czas, jednak obawiam się, że na dłuższą metę zamiast mi pomagać, tylko szkodzą.

Witam! Nabłonek dróg oddechowych regeneruje się po infekcji nawet do 6 tygodni, w związku z czym w tym okresie mogą występować objawy w postaci suchego, świszczącego kaszlu. Proszę spożywać dużą ilość ciepłych płynów, dbać o prawidłową dietę i optymalny poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniach.