Piersi o mieszanym utkaniu z miąższem gruczołowym w przestrzeniach zabrodawkowych

Witam Mam 41 lat i właśnie dostałam wynik mammografii.W opisie podano: obie piersi o mieszanym utkaniu(B3)z miąższem gruczołowym w przestrzeniach zabrodawkowych i kwadrantach górno zewnętrznych.Zmian ogniskowych podejrzanych o proces złośliwy nie stwierdzam. Ale w zaleceniu napisano: wskazane badanie USG piersi. Dlaczego jeszcze to badanie muszę wykonać?Trochę się denerwuję. Dodam, że zapisałam się na wtorek. Ania

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Badanie USG stanowi uzupełnienie mammografii w przypadku gdy piersi wykazują budowę gruczołową. Nie ma powodów do niepokoju.