Pierwsza antykoncepcja hormonalna

Czy lek microgyon 21 jest dobry dla dziewczyny, które pierwszy raz stosuje antykoncepcje hormonalną? słyszałam, że to lek starej generacji...
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można jak najbardziej zastosować ten preparat, jednak na rynku istnieja inne preparaty z mniejszą zawartością hormonów, które mogłyby być bardziej odpowiednie na rozpoczęcie terapii antykoncepcyjnej w młodym wieku.

Microgynon 21 jest
rzeczywiście lekiem starej generacji i dla młodej
kobiety można poszukać lek o mniejszej dawce hormonów. Ma jedną
zaletę cenę .Wszystko zależy od możliwości pacjentki finansowych.
Zawsze się pytam o możliwości finansowe pacjentki

Dobór leku jest indywidualny. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie czy lek jest dobrze dobrany bo z podanych przez Panią informacji wiem tylko o płci.