Pierwsza tabletka dziewiątego dnia - jak długo muszę zabezpieczać się prezerwatywą?

Witam! Dobę po wzięciu ostatniej tabletki z pierwszego opakowania tabletek A*** współżyłam z chłopakiem. Sam stosunek odbywał się bez prezerwatywy, ale do wytrysku doszło już w prezerwatywie. Wiem, że wcześniej też mogło się coś uwolnić, aczkolwiek 2 dni później dostałam okres, więc się nie martwię, że jestem w ciąży. Jednak kolejne opakowanie przyjęłam z opóźnieniem, tzn. powinnam wziąć 8. dnia o 22, a wzięłam 9. dnia o 11. Jak przeczytałam w ulotce należy się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień. Jednak moje pytanie brzmi, czy taka ochrona wystarczy i w kolejnym tygodniu mogę współżyć już bez prezerwatywy, czy lepiej zabezpieczać się dodatkowo do końca przyjmowania tego opakowania?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli tabletki przyjmowane są regularnie to nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

W przypadku opóźnionego rozpoczęcia nowego opakowania o 13 godzin ryzyko ciąży ze stosunków mających miejsce w czasie przerwy jest znikome. Dla pełnego spokoju warto stosować dodatkowe metody antykoncepcji, np. prezerwatywę przez kolejnych 7 dni. Po tym czasie może Pani zrezygnować z dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam