PJM w lędźwiach z uciskiem na worek oponowy

Mam zdiagnozowaną pjm w lędzwiach z ucieskiem na worek oponowy, nerwy,skoliozę z rotacją kręgów,zwyrodnienia i odwodnienie krążka,spłycone otwory w rdzeniu kręgowym czy może to powodować również pojawiające się i z nikające,rzadkie bóle kości nad kostką u nóg, piekące? Dodam ze,żę przepuklina jest ze strony prawe,i bol oraz dretwienie przeszywajace rowniez strona prawa,ostatnio doszly bole ledzwi choć rzadkie ze strony lewej.

Piotr Jurczyk

Witam. Bóle kości? Niezbyt. Ale uciśnięty nerw rdzeniowy (podkreślam, że w badaniu MR musi być dowód na ucisk). Może dawać zaburzenia czucia tzw. parestezje, które mogą się objawiać przykrymi doznaniami, jak u Pani. Polecam do przedyskutowania z neurologiem, jaki sposób leczenia choroby kręgosłupa wchodziłby u Pani w rachubę - operacyjny, zachowawczy? Pozdrawiam.