Płacz przez sen u 10-miesięcznej córki

Witam, Moja 10 miesięczna córka bardzo płacze przez sen. Leży w łóżeczku i nagle zaczyna się krzyk!Gdy biorę ją na ręce, dalej ma zamknięte oczy i bardzo płacze aż ma nawet takie tiki główką na boki, jakby niewiadomo jak długo już płakała... po 10 - 15 minutach sie uspakaja i jest ok. Co może być tego przyczyną? Zawsze mnie wystraszy bo mimo lulania ciężko ja uspokoić!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego dziecko budzi się w nocy, nie znając szczegółowych informacji dotyczących dziecka i warunków w jakich zasypia. Dziecko może budzić się z powodu głodu, pragnienia, zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury czy też z powodu wyspania się i potrzeby większej aktywności. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję przede wszystkim konsultację ze specjalistą pediatrą.