Płaczliwość i budzenie się w nocy u niemowlaka

Witam. Chciałam prosić o poradę. Mam synka który ma dziesięć miesięcy.Mamy problem w nocy ze snem.Synek od urodzenia nigdy nie przespał więcej niż 5 - 6 godz. Dostaje dwa razy mleko jak idzie spać i raz w nocy o 3.Od 2 tygodni synek jak się budzi przechodzi do pozycji raczkowania i marudzi a czasem płacze w łóżeczku. Wtedy muszę do niego iść dać smoczka lub przytulić i śpi dalej,takie budzenie się jego w nocy występuje z 4razy.Chciałam się dowiedzieć jaka to może być przyczyna jego zachowania.

Dzień dobry.
rozumiem Pani zaniepokojenie, jednak takie zachowanie synka może być spowodowane wieloma czynnikami np. etapem rozwojowym związanym z odkrywaniem uroków raczkowania, bólem związanym z wychodzeniem ząbków, etapem przyspieszonego wzrostu i większej potrzeby jedzenia, przeżywaniem dużej ilości emocji i potrzebą przytulenia się do mamy, nagłe zmiany w Państwa życiu. Częste budzenie się niemowląt nie jest rzadkością-rzadkością jest przesypianie całych nocy. Jednak jeżeli "nocne życie" synka nadal będzie Panią niepokoiło, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który prowadzi leczenie i zna Pani dziecko.
Pozdrawiam