Płaczliwość podczas przebudzenia u dzieci

Witam, piszę z zapytaniem ponieważ mam dwójkę dzieci w wieku 3 i 4 latka, co noc zrywają się z płaczem po kilka razy, byliśmy z nimi u lekarza ale Pani doktor stwierdziła że nie wie co ma zapisać, więc kupiliśmy syrop "TULLEO" ale niestety nie widać po nim jakichkolwiek zmian, nadal jest tak jak było. Proszę o doradzenie. Z góry dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję ponownie udać się do lekarza pediatry lub innego lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Być może maluchy wystraszyły się czegoś i reakcja się uogólniła na każdą noc? Maja za dużo wrażeń w ciągu dnia? Czują jakiś dyskomfort w nocy (za ciepło/zimno, duszno, boli je brzuszek po zbyt późnej kolacji, niewygodny materacyk itp). Warto najpierw poszukać w różnych czynnikach zewnętrznych i postarać się je zmieniać (najlepiej stopniowo, by wiedzieć, co zadziałało). Hyc może tez w Państwa życiu nastąpiła ostatnio jakaś ważna zmiana (przeprowadzką, przedszkole itp)- to także ma wpływ na emocja maluchów, które często odreagowywane są w trakcie snu nocnego. Jeśli lekarka wykluczyła fizyczne podłoże zaburzeń, warto spokojnie poszukiwać możliwych wyjaśnień, pamiętając, że w podobnym wieku dzieciom się to zdarza.