Plamienia, bolesność głowy a konieczność odstawienia antykoncepcji hormonalnej

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Belara (16 dni) , mam plamienia , czuję się osłabiona i czesto boli mnie głowa dodam , że biorę rownież Tetralysal czy w tej sytuacji powinnam przerwać antykoncpecję ?

Marta Mielniczuk

Witam,
na początku przyjmowania środków antykoncepcyjnych często występują takie objawy, niezależnie od preparatu. Dlatego dopiero po ok. 3 miesiącach można stwierdzić czy należy zmienić preparat, jeśli objawy będą się utrzymywać. Jeśli dolegliwości będą Pani bardzo doskwierać, można przerwać wcześniej. Pozdrawiam.