Plamienia po porodzie - co może być przyczyną?

Witam,
dwa miesiące temu urodziłam synka, jest to moje drugie dziecko. Poród, tak jak poprzedni, został przeprowadzony przez cesarskie cięcie. Połóg trwał 6 tygodni, byłam na wizycie u ginekologa, wszystko było w porządku. Cały czas karmię piersią.
Po 2 miesiącach (po stosunku) zaczęłam plamić i w końcu krwawić. Uznałam, że to pierwsza miesiączka (trwała może ze 3 dni). Później po stosunkach występowała żółta wydzielina z pochwy, praktycznie cały czas.
Po upływie 2 tygodni od krwawienia (również po stosunku) znowu zaczęłam plamić i lekko krwawić. Czy mam powody do obaw? Co może oznaczać tak częste krwawienie i dlaczego po współżyciu?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam
Alicja

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Krwawienie po stosunku jest typowym objawem nadżerki lub polipa szyjki macicy. Jeśli jednak lekarz badał Panią we wziernikach po połogu, czyli całkiem niedawno, i nic nie zauważył, to najpewniej nie to jest przyczyną krwawienia w Pani przypadku.
Zarówno krwawienie, jak i żółtawa wydzielina, mogą być też spowodowane zakażeniem pochwy, którego mogła się Pani nabawić drogą płciową. Na pewno wymaga to konsultacji ginekologicznej.
Pozdrawiam serdecznie!