Po jakim czasie od operacji powstają zrosty i dają o sobie znać?

Dzień dobry, 10 tygodni temu miałam cesarskie cięcie. Po operacji wstawałam, ale nie chodziłam zbyt dużo, pierwszą i drugą dobę niewiele, kilka krótkich przejść w tę i z powrotem, reszta to tyle, ile musiałam do dziecka ale głównie w nocy, bo w dzień pomagał mi mąż. Dopiero później poruszałam się stopniowo coraz więcej. Czy to może być przyczyna zrostów? Po jakim czasie od operacji powstają zrosty i dają o sobie znać? Ja nadal odczuwam bóle w obrębie brzucha, jest bolesny przy nawet lekkim dotyku, odczuwam tę dużą tkliwość powyżej rany aż do wysokości pępka, a także poniżej rany po jej bokach. Czy to mièśnie się tak długo goją? Wizyta kontrolna u ginekologa jakiś czas temu była pozytywna, stwierdzono tylko włókniaczek w bliźnie(guzek nieunaczyniony jak rozumiem nie jest endometriozą?). Jak długo goja się tkanki wewnątrz tak, aby już nie powodowały bólu i dyskomfortu? Również kiedy wstaję z łóżka po jakimś czasie leżenia lub siedzenia to czuję palenie i pieczenie w środku, szczególnie po lewej stronie. Czy to jest normalne?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Gojenie po cięciu cesarskim trwa 6 tygodni. Jeśliby coś Panią zaniepokoiło to proszę udać się na wizytę kontrolna do gienkologa. Pozdrawiam.