Po jakim czasie organizm wróci do normy, gdy przestanę się masturbować?

Mam 21 lat, jestem uzależniony od masturbacji, jednak kiedy próbuję ją odstawić, to po 2-3 tyg. zaczynają mi się objawy nerwicy - nadmierna pobudliwość, drżenie rąk, narastający niepokój w codziennych, rutynowych sytuacjach, co uniemożliwia normalne funkcjonowanie na co dzień. Masturbowałem się kilka razy dziennie (3-4), jednak odbywało się to w okresie co kilka dni, bądź co tydzień. Wydaję mi się, że pojawiające się objawy są związane z zachwianiem równowagi neuroprzekaźników dopaminy i serotoniny. Czy mogli by mi państwo powiedzieć, ile czasu potrzeba w moim przypadku do doprowadzenia neuroprzekaźników do równowagi, żeby objawy nerwicy ustąpiły i czy da się to jakoś przyspieszyć? Czy polucje pomogą w wyrównaniu ich poziomu?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Problem jakie opisujesz najprawdopodobniej ma zdecydowanie głębsze podłoże. Wydaje nam się jednak, że terapia lekami nie byłaby w tym przypadku skuteczna. Twój problem tkwi - jak sam to określiłeś - w uzależnieniu, stąd też pomocna mogłaby się okazać terapia pod okiem specjalisty seksuologa lub psychologa.

Proponujemy nie odwlekać decyzji o skorzystaniu z takiej pomocy, gdyż może to tylko pogłębić frustrację związaną z nierozwiązanym problemem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl