Po jakim czasie stosowania tabletek anty. będę wiedzieć, że są one dla mnie odpowiednie?

Witam!
Od nie całego tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne (****- dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). W 1 dzień ich stosowania byłam śpiąca tak, że usiedzieć nie mogłam. Potem było w porządku przez następne dni. Nie wiem tak na prawdę czy ból jajnika (a bynajmniej powyżej jajnika) jest czymś niepokojącym. Czy po prostu mam poczekać na dalsze "rezultaty" brania tych tabletek?
Drugie pytanie jest takie. Czy skoro lekarz przypisał mi tabletki antykoncepcyjne (z powodu komplikacji mojej miesiączki) to czy po 3 miesiącach przypisze mi następne opakowanie, czy po prostu może przerwać leczenie lub zrobi przerwę?
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Proszę dalej obserwować się pod kątem objawów niepożądanych. Nie są one, jak na razie, niepokojące. O tym, jakie plany terapeutyczne ma wobec Pani lekarz, który przepisał tabletki, proszę pytać jego samego. On bowiem wie, jakiego typu zaburzenia u Pani występują.
Pozdrawiam serdecznie!