Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (7 sierpnia) nie dostałam okresu...

Witam! Jestem 23-letnią dziewczyną, regularnie zażywającą tabletki antykoncepcyjne od 6 lat, leczyłam nimi trądzik. Na początku sierpnia odstawiłam tabletki i do dnia dzisiejszego nie dostałam okresu, a trądzik ponownie powrócił ze wzmożoną siłą. Przez ostatnie półtora tygodnia miałam obolałe piersi, do tej pory był to objaw zbliżającego się okresu, jednak nie tym razem... Byłam u ginekologa, który wykluczył ciążę i stwierdził, że to normalne przy odstawieniu tabletek... Ja mimo wszytko zaczynam się denerwować, czy wszystko jest w porządku i czy dalej mam cierpliwie czekać, czy udać do jakiegoś specjalisty? Dodam, że zanim zaczełam brać tabletki, miałam regularny okres... Proszę o wyjaśnienie mi, co powinnam zrobić oraz czy faktycznie nie powinnam się martwić... Pozdrawiam, Marta

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ma prawo się trochę spóźniać, ale to "trochę"  oznacza raczej 10-14 dni. Jeśli wykluczono u Pani ciążę (może warto jeszcze zrobić test ciążowy?), to należy rozważyć inne przyczyny braku miesiączki - np. zaburzenia hormonalne itp. Proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam!