Podawanie kaszki bezmlecznej dziecku karmionemu piersią

Witam serdecznie, prosze o informację jaką ilość (mniej więcej) kaszki bezmlecznej powinnam przygotować na posiłek wieczorny aby do tego dziecko wypiło jeszcze mleko?Karmię piersią, wiek niemowlaka 6 miesięcy. Obawiam się aby nie zapchać dziecka samą kaszką, bo będzie przygotowynana bez mleka na wodzie. Pokarmu nie planuje ściągać aby podać na mleku. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na początek może Pani zrobić z 2-3 miarę i zobaczyć czy dziecko będzie chciało jeszcze pić z piersi. Obserwując dziecko musi Pani sama dobrać odpowiednią dawkę.

Pozdrawiam.

 Lek. Piotr Pilarski

ok 150ml będzie dobrze