Podejrzenie choroby Alzheimera lub Picka

Szukam pomocy dla chorego taty (65 lat ). Jedni lekarze diagnozuja u niego chorobe alzheimera a inni chorobę picka. Bierze leki, ale choroba postepuje szybko. bardzo schudł, opadł z sił, ma ogromne kłopoty z pamiecia i drętwieje mu twarz, odczuwa rwanie w głowie. Wykonano badania MR i TK - brak jednoznacznej diagnozy. Nie był na żadnej diagnostyce szpitalnej. Co w tej sytuacji możemy zrobić? gdzie szukać pomocy? Jakich badań się domagać?

Jeśli tata jest pod ścisłą kontrolą i w trakcie diagnostyki, warto zaufać lekarzowi prowadzącemu. Najlepiej zna tatę, jego historię choroby i także postępowanie trudności i będzie potrafił najlepiej doradzić.

Dzień Dobry,

Możecie Państwo poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie do szpitala, celem
internistycznego i neurologicznego zdiagnozowania taty.

Życzę dla Państwa Taty dobrej diagnostyki,
Irena Mielnik-Madej