Podejrzenie insulinooporności i wyniki badań poziomu glukozy i insuliny

Witam, Podejrzewają u mnie insulinooporność. Krzywa cukrzycowa po spożyciu 75g glukozy przedstawiała się następująco: 103/180/125 czy wartości są prawidłowe? Ponadto zbadano u mnie poziom insuliny (L97) po 2h po 75 g glukozy, wynik wyniósł 49,5 mU/l. Lekarz przepisał mi Metformax jednak nie stwierdził jednoznacznie, że mam cukrzycę. Proszę o poradę i diagnozę.

Dzień dobry,

Ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo (stan przedcukrzycowy). Nie podała Pani wyjściowego stężenia insuliny, aczkolwiek biorąc pod uwagę Pani wyniki metformina z pewnością Pani nie zaszkodzi, szczególnie jeśli ma Pani nadwagę lub jest Pani otyła.
Proszę za jakiś czas pojawić się na wizycie. Przy okazji warto pamiętać o zdrowej diecie i regularnej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz