Podejrzenie nowotworu pęcherzykowego przy biopsji guzka

W lipcu 2013roku miałam robiona biopsję guzka na tarczycy: podejrzenie nowotworu pęcherzykowego guzek wielkości 7x5mm. We wrześniu 2014roku biopsja pokazała zmiana pecherzykowa bliżej nieokreślona wielkość guzka 7x6x10mm ognisko hypo i 2 hypo 2mm.Usg węzłów chłonnych : powyżej górnego bieguna wezły chłonne 8x6mm i 7x4mm obustronnie wzdł€z m m-o-s owalne wezły do 7x3mm. Proszę o interpretacje wyników i czy wezły chłonne sa powiększone? czy konieczna jest operacja?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę że przy niewyjaśnionych zmianach lepiej wykonać operacje.