Podwyższona temperatura i obfite ślinienie się u dziecka

Dziecko ma temperaturę od 37.2 do 38.2 od skonczonego 4 miesiaca, wyniki moczu,krwi,kału są ok, dziecko jest pogodne i wesołe, jje dobrze, śpi dobrze, nie ma czerwonych ani napuchnietych dziasel ale slini sie obficie i ciagle gryzie paluszki. Nie przepada za lezeniem na brzuchu. Co oznacza taka temperatura?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Czy dziecko ząbkuje? W okresie wyżynania się zębów może pojawić się gorączka. Proszę porozmawiać ze swoim pediatrą w razie wątpliwości.