Podwyższona temperatura, skąpa miesiączka

Witam,
miesiączka spóźniła mi się kilka dni (15.09 a kolejna 15.10). Cykle miałam dotychczas regularne co 27 dni. Okres był bardzo skąpy i trwał 3,5 dnia. Normalnie miesiączka trwa 5 -6 dni. Od terminu miesiączki utrzymuje się ból podbrzusza i krzyża oraz wzdęcia (wieczorami). Od 28 września temperatura w pochwie utrzymuje się na poziomie nieco powyżej 37 stopni. Test ciążowy robiłam w dniu planowanej miesiączki i wyszedł negatywny. Od około roku nie stosujemy z mężem żadnych zabezpieczeń.

Co może być przyczyną utrzymującej się temperatury i opóźnienia miesiączki? Nie było żadnych czynników zewnętrznych- stres w normie, brak podróży itp. jedynie lekki katar i 2-dniowy ból gardła na początku października.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisane objawy mogą towarzyszyć zarówno początkowej ciąży (możliwość przeprowadzenia testu zbyt wcześnie przy opóźnionej owulacji) jak i zaburzeniom hormonalnym. Temperatura w granicach 37 stopni jest właściwa drugiej, lutealnej części cyklu, jak i ciąży. Powinna Pani powtórzyć test ciążowy za kilka dni lub wykonać czulsze badanie- poziom bHCG we krwi. Jeżeli zaburzenia miesiączkowania będą się powtarzać w kolejnych cyklach, a wykluczy Pani ciążę, należy udać się do lekarza ginekologa w celu przeprowadzenia pełnej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie!