Podwyższony cholesterol całkowity

Zrobiłam badania i okazało się, że mam podwyższony cholesterol całkowity- 203, HDL- 62, LDL -99, trójglicerydy 209. Nie jestem otyła osoba- wzrost 165, waga 61. Czy te wyniki są niebezpieczne?. Czy mogę poddać się operacji plastycznej, która planuje?

Milena Lubowicz

Oprócz cholesterolu całkowitego podwyższone są te trójglicerydy. Na razie te wyniki nie są bardzo niebezpieczne, ale wskazują, że w przyszłości może mieć Pani problemy z gospodarką tłuszczową. Radzę od razu zacząć w tym temacie działać tzn. stosować dietę niskotłuszczową, ograniczyć alkohol, zacząć regularnie ćwiczyć. Jeżeli chodzi o operację, to nie sądzę, żeby było to przeciwwskazanie do zabiegu, natomiast ostateczną decyzję podejmuje anestezjolog.
Pozdrawiam