Powracający stan zapalny w nadgarstku

Mam podwyższony kwas moczowy do 8,5 , od 2 miesięcy co tydzień przyjmuję kolchicynę i ratundil gdyż co tydzień powraca stan zapalny w nadgarstku. Wcześniej stany zapalne pojawiały się w kostce raz w jednej nodze raz w drugiej. Co mam zrobić aby nie było to tak dokuczliwe

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Pana dolegliwości niekoniecznie muszą być związane z dną moczanową. Sugeruję konsultację u reumatologa, który podejmie decyzję o ewentualnej modyfikacji leczenia oraz zleci badania w kierunku innych chorób związanych z zapaleniem stawów.