Podwyższony poziom bilirubiny u 24-latki

Witam,już kilkukrotnie sprawdzałam bilirubinę we krwi.Wynik zawsze podwyższony, ostatni:bilirub.całk. 26,4 umol/L (<15) bilirub.bezpośr. 7,6 (0-3,4),Dodam,że przyczyną badań były bóle w lewym boku pod żebrami lub w mostku. Jakie dokładniejsze badania należy wykonać by stwierdzić przyczyn ę?I czy w ogóle jest taka potrzeba?

O tym czy istnieje potrzeba rozszerzania badań powinien zadecydować lekarz po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu. Najczęstszą przyczyną przewlekle podwyższonych wartości bilirubiny jest zespół Gilberta, łagodne schorzenie które nie wymaga leczenia i nie prowadzi do groźnych powikłań.