Podwyższony poziom potasu u 25-letniej kobiety

Witam jestem ciezko przestraszona po tym jak zrobilam badania krwi i między innymi potas i gdy norma jest 5,10 mnie wyszlo 5,35 naczytałam sie w internecie jak grozne jest podwyższenie potasu czy powinnam sie obawiac? Co powinnam jesc aby obniżyć ten potas? Proszs o szybka odpowiedz

Witam
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny podwyższenia potasu
jest konsultacja z lekarzem, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną i zastosuje odpowiednie leczenie.
Możliwe, że zajdzie konieczność ograniczenia spożywania
niektórych pokarmów.
Pozdrawiam serdecznie