Pogłębiające osłabienie i męczliwość a małą pojemność płuc

Witam, przy badaniach wstępnych na studiach okazało sie ze mam niezwykle mała pojemność płuc (nie pamietam dokładnego wyniku). Niestety nic z tym nie zrobiłem. Dziś, po 12 latach od tego badania od ok roku dokucza mi pogłębiające oslabienie i meczliwosc, a od kilku tygodni mam wrażenie ze nie mam sił na oddychanie. Duszności nie mam. Czy to możliwe ze z powodu małej pojemności płuc rozwinęła sie jakaś choroba?

Dzień dobry,

Proszę wybrać się na wizytę do pulmonologa. Na początek konieczne będzie wykonanie rtg płuc i spirometrii. W razie konieczności lekarz zaleci dodatkowe badania. Należy ustalić przyczynę małej pojemności płuc, która może wynikać z jakiegoś stanu chorobowego. Przewlekłe niedotlenienie, o ile miało miejsce mogło wpłynąć negatywnie na układ krążenia. Na razie na spokojnie proszę znaleźć dobrego lekarza, który Panu pomoże i po wykonaniu niezbędnych badań wyjaśni Pańskie wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz