Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej kręgosłupa w wyniku RM
Witam, prosze o pomoc, otrzymalam wynik rezonansu magnetycznego w opisie badania jest pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej kręgosłupa, poziome ustawienie kości krzyżowej. Na poziomach L2-L3 i L3-L4 widoczne są niewielkie lewoboczne wypukliny materiału tarcz międzykręgowych zwężające nieznacznie otwory międzykręgowe wanda 29

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon