Pogłębienie panewki stawu biodrowego u 53-letniej kobiety
Pogłębione panewki st.biodrowych,nierówna pow.chrząstki stawowej w górnych biegunach bez zmian podchrzęstnych. Prawidłowy sygnał ze struktur kostnych i obrąbków stawowych.Brak zmian wysiękowych.To wynik RM, Mam 53 lata, jestem kobietą.Będę wdzięczna za interpretację wyniku.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Obraz nie budzi niepokoju i wynika z typowych dla wieku zmian zwyrodnieniowych. Pełna ocena wyniku i ewentualne zalecenia możliwe po w korelacji ze stanem klinicznym.
Szanowna Pani, badanie NMR jest jedynie badaniem dodatkowym. Brak jest wywiadu - co spowodowało,że konsultujący Panią lekarz zlecił wykonanie tego badania? Brak w Pani opisie objawów, które skłoniły Panią do wizyty u lekarza.
Reasumując powinna Pani udać się na konsultację do specjalisty ortopedy.