Pogłębiona lordoza lędźwiowo-krzyżowa, spina bifida S

Witam. Mam 24 lata. Proszę o interpretację RTG: Pogłębiona lordoza lędźwiowo-krzyżowa. Spina bifida S1. Rotacja dolnych kręgów lędźwiowych. Dyskretny kręgozmyk tylny L4 z możliwą kręgoszczeliną- do rozważenia skosy. Zaznaczone zmiany przeciążeniowe w dolnych stawach międzykręgowych kręgosłupa lędźwiowego. Wysokość trzonów i tarczy m.kręgowych zachowana. Stawy krzyżowo-biodrowe prawidłowe. Co mam robić w tej sytuacji? Jak sobie pomóc? Którzy lekarze mi pomogą?

Renata GrzechociĹska

Proszę udać się do ortopedy, który pokieruje dalszym postępowaniem.