Pogorszenie pamięci po znieczuleniu i operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego

Doprecyzowuję już zadane pytanie, dziękując za odpowiedź. 76 lat, kobieta. Nadciśnienie (lokren, ipres long, tulip). Cogiton 10 mg. Planowany ewentualny zabieg/operacja żył prawej nogi. Chirurg powiedział, ze znieczulenie będzie w pachwinie. Mama miała kilka lat temu oparację - endoproteza stawu kolanowego, zniosła źle znieczulenie (do rdzenia, nie całkowite) - mówiła od rzeczy, chciała wychodzić ze szpitala, była przywiązana do łóżka przez kilka godzin. Od tamtej pory pogorszyła się pamięć.

To nie jest doprecyzowanie pytania. Nadal pozostaje wiele szczegółów do omówienia.
proszę porozmawiać z chirurgiem, który zna szczegóły zabiegu.
Ogólnie:
wiadomo, że zespoły otępienne pogarszają się w przypadku nowej sytuacji, stresu, w nieznanym miejscu itd. taką sytuacją z cała pewnością była operacja.
Na temat zespołu otępiennego proszę porozmawiać z neurologiem, który zna szczegóły choroby u mamy.