Pogorszenie samopoczucia po posiłku węglowodanowym

Witam, od około 3 miesięcy jakiś czas po posiłku który zawiera węglowodany (tak mi się wydaje) zaczyna boleć mnie głowa, mam wrażenie ,że widzę lekko jak przez mgłę, mam mdłości i czuję taką pustkę w brzuchu pojawia się nieświeży oddech. miałem robione niedawno 2x badanie krwi na czczo, cukier był ok.Kilka razy sprawdziłem sobie właśnie w tym momencie jak się tak czułem cukier glukometrem i też był dobry(około 1h po posiłku cukier 110-115)Jaka może być przyczyna? strasznie to irytujące uczucie.

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Witam,
Czy badał się Pan kiedyś pod kątem celiakii? Takie objawy mogą ją oznaczać lub mogą sugerować nietolerancję glutenu.
Może być również problem z florą bakteryjną w jelitach, stąd takie objawy.
Warto udać się do gastroenterologa, który pomoże zdiagnozować problem.