Pogrubione żyły po operacji żylaków

Witam jestem półtorej miesiąca po zabiegu żylaków laparoskopii niestety nie wiem co robić jest co raz gorzej po prawej stronie moszny powstała gruba żyła i kolejne żylaki do tego na pachwinie pogrubione żyły od paru dni czuję bół od pachwiny w dół zabieg się chyba nie udał i do tego nie z operowali żylaków po drugiej stronie . Co tera czeka mnie kolejny zabieg w jakim czasie ????

Witam. Czy mowa o żylakach powrózka nasiennego ? ? Rekanalizacja nie wchodzi raczej w rachubę, mogło wytworzyć się krążenie oboczne z małych kolateralnych naczyniek. Konieczna wizyta u leczącego chirurgia.