Pojawienie się okresu w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Mam takie pytanie - od 3 lat biorę tabletki Microgynon 21, do tej pory nie było problemów, staram się robić przerwy co rok, żeby dać organizmowi odpocząć. Teraz miałam 4-mce przerwy i znowu zaczęłam brać tabletki, tyle, że nie od 1 dnia okresu tylko parę dni wcześniej. Jestem w połowie opakowania tabletek i dostałam okres. Czy takie rzeczy się zdarzają? I czy mam teraz dokończyć opakowanie, zrobić 7 dni przerwy i zacząć następne czy przerwę zrobić już teraz?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Proszę normalnie kontynuować przyjmowanie antykoncepcji.