Pojedyncze przeskoki serca na tle nerwowym

Dzień dobry Czy pojedyńczy przeskok serca(powiedzmy raz na2-3 tygodnie) może być na tle nerwowym. Czy jest to już powód do kosultacji kardiologicznej. Miałam holter i wszystko było w porządku.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą mieć podłoże psychogenne. Jeśli w Holter EKG nie ma żadnych nieprawidłowości, a objawy pojawiają się raz na dwa tygodnie to właściwie nie ma powodów do niepokoju. Gdyby objawy się nasilały, konieczna będzie konsultacja kardiologiczna.