Polypus adenomatosus

Witam, odebrałem wynik badania histopatologicznego, po usunięciu gruczolaka z dwunastnicy metodą polipektomii kęsowej po podstrzyknięciu roztworem adrenaliny. Wynik badania brzmi: Polypus adenomatosus ( Adenoma tubulare cum dysplasia minoris et focali majoris gradus ). Bardzo proszę o wyjaśnienie tego wyniku, co on oznacza, czy jest się czego bać?

Małgorzata Panek

Tłumaczenie : polip gruczolakowaty (gruczolak cewkowy z dysplazją niskiego stopnia i ogniskowo wysokiego stopnia). Jest to zmiana przednowotworowa. Wskazane będą regularne kontrole. Proszę pokazać wyniki badania lekarzowi prowadzącemu.
Pozdrawiam